Friidrott

Börja träna i Hanviken SK

Är du intresserad att börja med friidrott?

Hanvikens SK är en förening med olika sektioner där de största är fotboll, ishockey och friidrott. Vi har haft verksamhet inom friidrotten i väldigt många år och idag är vi ca 400 aktiva medlemmar från 7 - 60 år. De allra flesta är idag aktiva i våra barn och ungdomsgrupper, men vi har även en aktiv veterangrupp.

Är du intresserad av att börja så kan du kontakta ansvarig ledare för varje grupp.

Veterangruppen (+35)
Jonas Lilja - jonaslilja71@gmail.com

Juniorgruppen
Anne-Marie Bertlin – anne_marie_bertlin@hotmail.com

Ungdomsgruppen (Rosa)
Niklas Eriksson – niklas.eriksson@growx.se

2005 – gruppen
Johan Boqvist – johan.boqvist@gmail.com

2006 – gruppen
Karolina Rennemark - karolina.rennemark@gmail.com

2007 – gruppen (Turkos)
Henrik Attersved - henrik.attersved@gmail.com

2008 – gruppen
Christine Lind - christinesalomonsson@live.se

2009 – gruppen (Orange)
Michelle Näslund - michelle79n@gmail.com

2010 - gruppen
Ann-Caroline Andersson - anncaroline.andersson@gmail.com

2011 – gruppen
Maria Ekdahl.se - maria@mariaekdahl.se

Friidrottslek – barn födda 2012
Anmälan görs på formuläret här

Nyheter via RSS
Levererat av MyClub