Friidrott

Börja träna i Hanviken SK

Är du intresserad att börja med friidrott?

Hanvikens SK är en förening med olika sektioner där de största är fotboll, ishockey och friidrott. Vi har haft verksamhet inom friidrotten i väldigt många år och idag är vi ca 400 aktiva medlemmar från 7 - 60 år. De allra flesta är idag aktiva i våra barn och ungdomsgrupper, men vi har även en aktiv veterangrupp.

Är du intresserad av att börja så kan du kontakta ansvarig ledare för varje grupp.


Veterangruppen (+35)
Michael Pettersson - michael.pettersson@hanvikenssk.se

Juniorgruppen (03-04)
Niklas Eriksson – niklas.eriksson@growx.se

Ungdomsgruppen (05-06)
Robert Hagström – hagstrom.robert@yahoo.se

2007–gruppen (Turkos)
Niklas Eriksson – niklas.eriksson@growx.se

2008–gruppen
Christine Lind - christinesalomonsson@live.se

2009–gruppen (Orange)
Marie Henningsson - marie_henningsson@hotmail.com

2010-gruppen
Susanna Sonander - susanna.sonander@gmail.com

2011–gruppen
Krister Jensevik- krister@jensevik.se

2012–gruppen
Ulrika Roselius - ulrika.roselius@telia.com

2013–gruppen
Cecilia Nilsson - cecilia.cilla.nilsson@gmail.com

Friidrottslek – barn födda 2014
Anmälan till friidrottsleken 2020 öppnar inom kort och kan då göras via formuläret
Md fontana logo rgb 2019 copy
Md fontana fin  002
Md logo 2x
Md elite hotel
Använd vår unika erbjudandekod: KLUBBHSK när du bokar
Md hanvikenssk
Md idrottens bingo85
Md lions85
Md runnerstore
Medlemmar i Hanvikens SK har 20% rabatt på skor och kläder samt 10 % på elektronik och tillbehör hos Runners' Store Rabatten kan ej kombineras med andra erbjudanden.
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub