Börja träna i Hanviken SK

Är du intresserad att börja med friidrott?

Hanvikens SK är en förening där verksamheten i huvudsak bygger på Ideellt engagemang. I över 75 år har vi bedrivit idrott i Tyresö kommun. Idag erbjuder föreningen verksamhet inom fotboll, friidrott och ishockey. Idag är vi ca 250 aktiva medlemmar från 7 - 60 år. De allra flesta är idag aktiva i våra barn och ungdomsgrupper, men vi har även en veterangrupp.

Vill du veta mer om vår verksamhet är du också välkommen att läsa vårt välkomstbrev


Är du intresserad av att börja med friidrott så är du välkommen att kontakt sportchefen.

Sportchef: Michael Pettersson
E-post: michael.pettersson@hanvikenssk.se
Mobil: 072-519 19 24

Har du några frågor kring träningen kan du höra av dig till respektive ansvarig



Veterangruppen (+35)
Michael Pettersson - michael.pettersson@hanvikenssk.se

Ungdom- och Juniorgruppen (03-06)
Niklas Eriksson – niklas.eriksson@growx.se
Och
Magnus Thyberg - magnus.thyberg@sll.se

2007–gruppen
Niklas Eriksson – niklas.eriksson@growx.se

2008–gruppen
Niklas Sandahl - niklas_sandahl@hotmail.com
2009–gruppen
Yvonne Oliveira - yvonne.oliveira@telia.com

2010-gruppen
Susanna Sonander - susanna.sonander@gmail.com

2011–gruppen
Krister Jensevik- krister@jensevik.se

2012–gruppen
Ulrika Roselius - ulrika.roselius@telia.com

2013–gruppen
Ulrika Birkeldh - ulrika.birkeldh@yahoo.com

2014–gruppen
Lubna Wredlert - lubna.wredlert66@gmail.com

Friidrottslek – barn födda 2015
Anmälan Friidrottssleken 2021
Md fontana logo rgb 2019 copy
Md fontana fin  002
Md logo 2x
Md dunross
Md lions85
Md hanvikenssk
Md idrottens bingo85
Md runnerstore
Medlemmar i Hanvikens SK har 20% rabatt på skor och kläder samt 10 % på elektronik och tillbehör hos Runners' Store Rabatten kan ej kombineras med andra erbjudanden.
Nyheter via RSS
Levererat av MyClub